Czym nakładać podkład?

Dziś temat, który bardziej zainteresuje osoby, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem. Będzie o tym jakimi „narzędziami” nakładać podkład. Zapraszam do czytania.

 

Jedna z najbardziej znanych i popularnych metod nakładania podkładu to używanie do tego celu własnych palców. Zaletą tego sposobu jest to, że temperatura naszego ciała rozgrzewa podkład i dzięki temu lepiej wtapia się on w skórę. Jednak ta metoda ma też swoje wady, ponieważ pozostawia smugi i ciężko dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Kolejny sposób nakładania podkładu to pędzle. Na rynku znajdziemy różne rodzaje pędzli do podkładu. Na powyższym zdjęciu widoczne kilka z nich.,

Pierwszy z lewej tzw. koci języczek to płaski i wąski pedzel z zaokrąglonym włosiem, zawsze wykonany z syntetycznego włosia –  dla mnie nie fajny. Zostawia smugi .

W środkowej części zdjęcia widoczne są szczotki do podkładu, bardzo gęste,duże i  delikatne. Moim zdaniem super sposób do ekspresowego nakładania podkładu. Są duże, więc oszczędzamy  czas a jednocześnie nie zostawiają smug i nie wypijają dużej ilości podkładu. Szybko się ją myje

Na zdjęciu po prawej stronie kolejne bardzo popularne pędzle typu flat top. Czyli płaskie gęste pędzle. Nakładamy nimi podkład stemplując. Troch trudne do utrzymania w czystości. Porządny pędzel nie zrobi smug.

Kolejnym ostatnio modnym sposobem nakładania podkładu są gąbeczki typu beauty blender. Ta metoda nakładania podkładu daje bardzo naturalny efekt. Gąbka dociera bez problemu w trudno dostępne miejsca. Narzędzie to jest hitem, ponieważ można używać go także do nakładania korektora pod oczy, nakładania mokrych produktów do konturowania twarzy, a także do pudrowania całej twarzy sypkim pudrem. Trudno utrzymać ją w czystości, ale ja mam swoją metodę o której pisałam tutaj.

I na końcu ostatni „hit”, o którym pisałam ostatnio. Szkoda czasu na rozwijaie tematu, więc zapraszam tutaj.

Moim ulubionym sposobem nakładania podkładu to nakładanie szczotkami, ponieważ oszczędzam dużo czasu. Jeśli mam czas, to nakładam podkład gąbeczką.

A Wy same zdecydujcie, która metoda jest dla Was.

Napiszcie mi w komentarzu w ajki sposób Wy nakładacie podkład na twarz.

 

5 thoughts on “Czym nakładać podkład?

  1. Długi czas nakładałam wyłącznie dłonią i nie mogłam skusić się na inną metodę aplikacji, ale w końcu zdecydowałam się kupić pędzel Hakuro i to mój hit 🙂 próbowałam też jajeczkiem, ale ono u mnie nie zdaje egzaminu. Pędzel numerem 1 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.