Dieta Clear Skin

Piękna skóra to w dzisiejszych czasach bardzo istotna sprawa. Trądzik niszczy życie wielu młodym ludiom, ale często także osobom dorosłym. Na stan naszej skóry ma wpływ wiele czynników, jedną z przyczyn jest m.in. zła dieta. Dieta Clear Skin to rewolucyjna książka, ponieważ pokazuje ona sposób na piękną skórę, poprzez pielęgnację a także co i jak jeść, aby trądzik stał się łagodniejszy lub zniknął na zawsze.

Po pierwsze i najważniejsze – książka ta jest skierowana głównie do młodych osób, które zmagają się z problemem trądziku, podoba mi się początek tej publikacji. Ta książka nie zastąpi ci wizyty lekarskiej…

Pierwsza część to historia dwóch młodych kobiet – autorek książki. Dziewczyny rozpoczynały karierę w branży rozrywkowej, jednak trądzik zniszczył ją, zanim tak na prawdę ona się zaczęła. Postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczęły zmiany „od środka” – czyli od jedzenia.

W części tej znajdziemy również takie informacje jak: fakty i mity na temat jedzenia i jakie produkty wzmagają problemy z cerą oraz podstawowe założenia Diety Clear Skin.

Część druga zwiera cenne informacje dotyczące podstaw makijażu i pielęgnacji skóry problemowej, także jakich składników w kosmetykach musisz unikać aby przyspieszyć gojenie i nie powodować ponownego „zapchania” cery. Otrzymasz tam gotowe zestawienia produktów komedogennych, a także punkty, do których stosując się zapobiegniesz kolejnym problemom.

Trzecia część ” Do dzieła” Czyli od czego zacząć, czy można jeść do woli. Znajdziesz tam również gotową listę zakupów, jak analizować etykiety na produktach spożywczych. Jak radzić sobie z jedzeniem poza domem podczas diety. Dlaczego ćwiczenia to sprzymierzeniec Twojej zadbanej skóry. W tym dziale znajdziesz również gotowe przepisy na śniadania, przekąski, zupy, sosy, desery dania główne. Przepisy moim zdaniem powinny być bardziej „polskie” aby można było je wykonać z łatwo dostępnych u nas składników.

W każdym z działów oprócz powyższych informacji znajdziemy historie osób wraz z fotografiami „przed i po” diecie, oraz rady na trądzik od lekarzy.

Moim zdaniem książka powinna zostać przeczytana nie tylko przez osoby z problemami skórnymi, ale także przez osoby, które zmagają się z pojedynczymi problemami. Może akurat to co zjadłeś spowodowało, że masz teraz pryszcza??? może jeden składnik kosmetyku jest wrogiem Twojej skóry i własnie „zapchał” ci pory… przeczytaj a się dowiesz co robisz źle.

POLECAM <3