Joanna Ultraplex Color

Niedawno dostałam do przetestowania farbę do włosów Joanna Ultraplex Color w kolorze platynowy blond 10.01. Nie jest to profesjonalna farba tylko do malowania włosów w domu,a że ja często to robię, to następnego dnia od otrzymania paczki, farba została przetestowana. Jakie są tego efekty i czym różni się ta farba od innych na rynku dowiecie się czytając dalej.

Czego dowiemy się od producenta:

Ultraplex Color to innowacyjna farbą łącząca trwałą koloryzację z najnowocześniejszą technologią głębokiej odbudowy i regeneracji włosów.

To dwa proste kroki, dzięki którym Twoje włosy zyskają nowy, intensywny kolor i zdrowy wygląd. Krok 1: Połącz Aktywator z farbą – zyskasz odbudowę mostków dwusiarczkowych wewnątrz włosa. Po wniknięciu mieszanki we włókna włosa następuje intensywne wzmacnianie wiązań strukturalnych oraz ograniczenie łamania się ich. Krok 2: Po koloryzacji nałóż Stabilizator – pozwoli on na utrwalenie i wzmocnienie mostków dwusiarczkowych. Dodatkowo zamyka łuski na powierzani włosów, zapewniając im długotrwałą wytrzymałość, sprężystość i połysk.

 

Moja opinia:

Pomyślcie farba jak każda inna- mylicie się. Ta farba oprócz farbowania włosów, poprawia ich kondycję poprzez wzmacnianie mostków dwusiarczkowych.

Zacznijmy od tego, co to są te mostki dwusiarczkowe – to element spajający aminokwasy, z których zbudowany jest każdy włos, więc im silniejsze łączenia między nimi tym lepsza kondycja włosa, zmniejszona łamliwość i rozdwajanie.

Więc  od początku 😉

Cena za farbę to około 12 -13 złotych w zależności od sklepu. W skład opakowania wchodzi: farba, utleniacz, aktywator i stabilizator.

 

Farbę należny połączyć z utleniaczem i aktywatorem następnie nałożyć powstałą mieszankę na włosy i odczekać wymagany czas. W moim przypadku to 35 minut. Potem spłukujemy farbę i na wilgotne włosy nakładamy stabilizator okrywając włosy ręcznikiem i pozostawiamy na 10 minut. W tym czasie produkt zamyka łuski włosa.

Poniżej zdjęcie efektu farbowania:

Kolor jest ok. Nie wyszedł mi jakiś fiolet ani niebieski. Zwykła platyna i można od razu po farbowaniu wyjść do luzi 😉

Jak się zmieniła kondycja moich włosów?? Stały się bardziej miękkie i nawilżone. Po każdym farbowaniu miałam problem z „sianem” na głowie, teraz tak nie mam. Moje włosy nie stały się suche i nie muszę ich intensywnie odżywiać jak po innych farbach.

 

Jestem zadowolona z efektu koloryzacji i pielęgnacji jaką zapewnia ta farba, więc jeśli nie chcecie mieć „siana” na głowie po domowym farbowaniu to wypróbujcie farbę Joanna Ultraplex Color , cena niewielka a zadowolenie gwarantowane 😉