Woda różana – jak ją zrobić w domu

Róże i ich zapach to coś co kocham, od kilku miesięcy zamiast toniku używam wody różanej, można dodawać ją do maseczek z glinką, a także odświeżać nią twarz w ciągu dnia.  „Po co kupować, kiedy jest sezon na róże ?? ” – pomyślała Monika, no i zrobiła ją  sama;)

Poniżej znajdziecie bardzo prosty przepis na wodę różaną. Czytajcie i produkujcie.

 

Woda różana, łagodzi podrażnioną skórę, nawilża i uelastycznia. Można jej używać przy każdym typie skóry.  Aby w  domu zrobić sobie wodę różaną wystarczy tylko dwa składniki i chwila wolnego czasu.

Składniki:

  • kilka garści płatków różanych, najlepiej z rośliny rosnącej z dala od ruchliwej drogi.
  • woda- najlepiej destylowana.

Wykonanie:

Płatki róż płuczemy pod bieżącą zimną wodą. Umieszczamy je potem w gazie lub cienkiej ściereczce i zawiązujemy w sakiewkę.

Umieszczamy płatki róż w słoiku lub misce i zalewamy wrzącą wodą, tak aby ledwie je  przykryć.

 

Przykrywamy miskę folią spożywczą i zabezpieczamy gumką recepturką. Odstawiamy misę na całą noc. Rano wyciskamy sakiewkę z płatkami ( aby nic się nie zmarnowało) i  przelewamy płyn do pojemnika z atomizerem.

I to tyle…możemy się cieszyć już własnoręcznie wyprodukowaną wodą różaną. Termin ważności  – dwa tygodnie. Możecie trzymać ją w lodówce, wtedy przyniesie Wam ulgę w upalne dni. Jeśli macie nadmiar produktu spokojnie możecie go zamrozić, wtedy czas na zużycie to około 6 miesięcy.

Woda prawie nie ma zapachu, jeśli bardzo chcecie mieć zapachową wodę dodajcie kilka kropel olejku eterycznego. No i niech Was nie przerazi kolor, bo niekoniecznie musi być różowy czy czerwony 😉

Używacie wody różanej? Jakie znacie jej zastosowania w kosmetyce?