Ranking gąbeczek do makijażu

Moja kolekcja gąbeczek powiększa się z miesiąca na miesiąc, uwielbiam je. Bardzo polubiłam nakładanie podkładów do twarzy gąbeczkami . Zebrałam 10 gąbeczek normalnej wielkości do nakładania podkładów i kilka sztuk tych małych do korektora. Dzisiaj przedstawię Wam moje gąbeczki w normalnym rozmiarze od najlepszej do najgorszej.Rozpocznę od najlepszej gąbeczki a skończę ranking na najgorszych, więc polecam przeczytać do końca, bo może uchronię was przed zakupem bubli.

wp-image-1626268193jpg.jpeg

 

Miejsce 1.

Pewnie myślicie że na pierwszym miejscu będzie oryginalny Beauty Blender… ale NIE!!! to miejsce przypadło gąbeczce z firmy Real Techniques Miracle Sponge. Cena około 25-30 zł. Dostępny w sklepach internetowych. Dobrze wyprofilowana, na pewno pomoże w nakładaniu korektora w okolice oczu. Zmoczona gąbeczka znacznie powiększa swoją objętość, nie pije podkładu, daje ładny, naturalny efekt. Miękka i przyjemna w dotyku. Kocham.

wp-image-921160586jpg.jpeg

 

Miejsce 2

blend it! Sponge. Cena ok 25-30 zł. Cena odpowiednia do jakości. Dostępna w sklepie internetowym mintishop. Klasyczny jajkowaty kształt. Wąską częścią spokojnie dotrzemy w okolice oczu. Mokra gąbka powiększa swoją objętość, nie pije podkładu, daje naturalny efekt.Jest miękka i delikatna, korzystanie z niej to sama przyjemność

wp-image-924475668jpg.jpeg

 

Miejsce 3

Dopiero tutaj przyszła pora na Beauty Blender.Dlaczego dopiero 3 miejsce??? a no dlatego, że jest tak cholernie droga, że mnie wykręca. Za cenę jednej gąbki możemy kupić 3 inne o bardzo dobrej jakości, dające identyczny efekt . Cena 69 zł…. Dostępna w stacjonarnie w drogeriach Sephora i w sklepach internetowych. Mokra powiększa objętość prawie dwukrotnie. Delikatna i miękka, daje bardzo ładny, naturalny efekt.

wp-image-354248392jpeg.jpeg

 

Miejsce 4

To miejsce przypada Nanshy – MARVEL – MAKEUP BLENDING SPONGE 4 IN 1. Już o niej pisałam kiedyś.. Cena 25-30 zł. Jest dostępna w sklepach internetowych, Miesce 4 nie oznacza, że jest jakaś gorsza od powyższych koleżanek. Jest przyzwoita, nie wypija podkładu, jej kształt ułatwia dotarcie i nałożenie podkładu w trudno dostępne miejsca. Jest na prawdę spoko, często jej używam i Wam też polecam.

wp-image-1782437030jpeg.jpeg

 

Miejsce 5

Gąbeczka ze sklepu H&M, Kupiłam ją będąc na zakupach „ciuchowych”. Niepozorna, zapakowana w zwykły foliowy woreczek i kosztuje tylko 10 zł. Jest na prawdę zadziwiająco dobra. Jeśli szukacie taniej gąbki, to na prawdę ta jest godna polecenia. Nie odbiega jakością od BB.

wp-image-744436841jpeg.jpeg

 

Miejsce 6 

W7 POWER PUFF BLENDER.
No i tutaj dopiero zaczyna być gorzej. Jeśli chodzi o cenę to tylko 10 zł, ale moim zdaniem szału nie robi. Gąbeczka dostępna w sklepach internetowych. Nie powiększa się po namoczeniu, jest twarda, ale da się nią nałożyć podkład i wyglądać znośnie.Trochę wypija podkład.

wp-image-692149318jpeg.jpeg

Miejsce 7

Kolejne miejsce przypada Makeup Revolution Advanced Complexion Expert SOFT
Dostępna w sklepach internetowych za ok 25-30 zł. Ma być soft a nie jest… Mokra niewiele powiększa objętość, jest twarda. Nie pije podkładu.Walić się kamieniem po twarzy nie lubię!!!! Więc nie polecam.

wp-image-249259948jpeg.jpeg

Miejsce 8

VIPERA – MAKE UP BLENDER – Gąbka cena ok 15 zł. Dostępna na stoiskach firmowych i w sklepach internetowych. Nie powiększa objętości po zmoczeniu i jest twarda, rozmazuje podkład…Pomimo niskiej ceny nie warto jej kupić.

wp-image-1482525319jpeg.jpeg

Miejsce 9

To miejsce przypadło gąbeczce, która jest moim największym rozczarowaniem.Zachęcona kosmetykami idealnymi z Golden Rose zakupiłam gąbeczkę Beauty Blender. No dobra to ona nie jest….Kosztuje 30 zł. Jest dostępna na stoiskach GR i w sklepach internetowych. Mokra, w ogóle nie zmienia swojego rozmiaru, jest twarda jak cholera. Beznadziejnie nakłada podkład. Pomimo mojej miłości do Golden Rose, nie polecam tej gąbeczki.

wp-image-99603498jpeg.jpeg

 

Miejsce 10

Ostatnie i najgorsze miejsce przypada gąbce Makeup Revolution Advanced Complexion Expert HARD– jeśli Soft gąbka z tej firmy jest jak kamień, to co o tej napisać….. ???No beznadzieja. Gąbka dla drwala, a nie dla kobiety. Cena 25-30 zł, dostępna w sklepach internetowych, ale po co Wam piszę gdzie dostępne, jeśli wolałabym,żebyście jej nigdy nie kupiły. Ja kupiłam ją przez pomyłkę i bardzo żałuję. Nie zwiększa objętości po zmoczeniu, źle nakłada podkład. Nawet widać na poniższym zdjęciu, że  tylko zbiera kurz 😉wp-image-321092611jpeg.jpeg

Mam nadzieję, że dzięki tej liście pomogłam Wam w wyborze taniej i dobrej gąbki i uchroniłam choć kilka istnień przed złym zakupem.

Zaznaczam, że lista ta, to tylko moje zdanie i wcale nie musicie się z nim zgadzać !!

Jaka gąbka jest Waszym numerem 1??

10 thoughts on “Ranking gąbeczek do makijażu

  1. Podobno gąbeczka z Pierre Rene jest super (Natura). Dzięki za ranking! Bardzo wartościowy wpis. Myślę, że kupię tą którą uznałaś za nr 1 🙂

  2. swietny ranking. Nawet nie wiedzialam, ze na rynku jest tyle dostepnych gabecek do make up 🙂 ja posiadam jedna gabeczke marki Ebelin z Drogerii DM (Niemiecka drogeria) 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.